Kapen 2 të dyshuar për zjarrin në Burgun e Rrogozhinës

Kapen 2 të dyshuar për zjarrin në Burgun e Rrogozhinës

Dy të rinj janë vënë në prangat e policisë gjatë ditës së sotme pasi dyshohen se janë ...

Çmimet e shitjes së apartamenteve sipas zonave të përcaktuara nga qeveria

Çmimet e shitjes së apartamenteve sipas zonave të përcaktuara nga qever...

TË DHËNAT E TREGUT TË LIRË TË APARTAMENTEVE NË QYTETIN E TIRANËS  SIPAS UDHËZIMIT NR. 3, DATË ...

Tentojnë të grabisin dy gra në bllok, autorët përplasin dy efektivë

Tentojnë të grabisin dy gra në bllok, autorët përplasin dy efektivë

TIRANË-Dy efektivë të komisariatit numër 1 në kryeqytet janë aksidentuar nga një motor rreth orës 16:20 të ditës ...

Mbyllet në dhomë dhe tenton të vetëvritet, shpëtohet nga zjarrfikëset 13 –vjeçarja

Mbyllet në dhomë dhe tenton të vetëvritet, shpëtohet nga zjarrfikëset...

TIRANË- Një 13-vjeçare është shpëtuar nga forcat zjarrfikëse mbrëmjen e sotme teksa ishte vetëmbyllur në dhomën e saj ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

si shprehje atdhetarizmi”

Çeliku: “Shqipja standarde, si shenjë qytetërimi, si shprehje atdhetarizmi”

  Intervistë me Prof. dr. Mehmet Çelikun Prof. Dr. Mehmet Çeliku, një nga rilindësit modernë të shekullit XXI, një emër i nderuar i arsimit dhe gjuhës shqipe, një ndër ...Lexo me shume