Lajmet për jetimët…

Lajmet për jetimët…

  Nga Petrit Kuçana Kur Kryeministri Rama po merrte rrugën e kthimit nga Londra drejt Tiranës dy ...

Bejtullah Destani  nga Londra në Romë

Bejtullah Destani nga Londra në Romë

Nga Bashkim Metalia Pas gati dy dekada e gjysmë në kryeqytetin britanik dhe për të gjithë rrethin ...

Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

TIRANE - Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj shtetasve Gjergji Thimio ...

Elbasan, zjarri shkrumbon banesën, burrë e grua nxirren të karbonizuar

Elbasan, zjarri shkrumbon banesën, burrë e grua nxirren të karbonizuar

ELBASAN- Dy persona kanë humbur jetën nga zjarri i rënë në një banesë në fshatin Mlizë të Elbasanit.  ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

si shenjë qytetërimi

Çeliku: “Shqipja standarde, si shenjë qytetërimi, si shprehje atdhetarizmi”

  Intervistë me Prof. dr. Mehmet Çelikun Prof. Dr. Mehmet Çeliku, një nga rilindësit modernë të shekullit XXI, një emër i nderuar i arsimit dhe gjuhës shqipe, një ndër ...Lexo me shume