MoneyGram Extends Exclusive Relationship with UK Post Office

MoneyGram Extends Exclusive Relationship with UK Post Office

London.  (MoneyGram (NASDAQ: MGI), a leading global money transfer and payment services company has extended its exclusive ...

Haxhi Krasniqi shpallet kampion bote në kategorinë WBO

Haxhi Krasniqi shpallet kampion bote në kategorinë WBO

Boksieri kosovar Haxhi Krasniqi është shpallur kampion bote për peshat e mesme në kategorinë WBO. 26 vjeçari ...

Vlorë, digjet makina fuoristradë gjatë natës

Vlorë, digjet makina fuoristradë gjatë natës

Një makinë e tipit fuoristradë është përfshirë nga flakët e zjarrit në orët e para të mëngjesit ...

Tritol ekskavatorit të kryetarit të Komunës Milot

Tritol ekskavatorit të kryetarit të Komunës Milot

jë tjetër i zgjedhur vendor vihet në shenjestër të sulmeve me tritol. Kryetarit të Komunës së Milotit, ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

RIZBULIMI SHQIPTAR DHE EVROPIAN I MIRDITËS

RIZBULIMI SHQIPTAR DHE EVROPIAN I MIRDITËS

Nga Prend BUZHALA Përse rizbulim shqiptar? Nëse Zbulesa merret si revelacion i të vërtetave hyjnore; nëse Libri i Shenjtë është edhe zbulesë nacionale e judenjve; atëherë këtë rizbulesë nacionale ...Lexo me shume