Tentoi të vriste dy vëllezër, arrestohet

Tentoi të vriste dy vëllezër, arrestohet

Një ish-polic i komunës Lopëz, Tepelenë i shpallur në kërkim për tentativë vrasjeje dhe plagosjen e dy ...

Mafia më e pasur në botë

Mafia më e pasur në botë

Mafia kalabreze, e njohur ndryshe si Ndrangeta, rezulton ndër më të pasurat, në mos më e pasura, ...

Durrës, dy në pranga për grabitje me armë

Durrës, dy në pranga për grabitje me armë

Policia e Qarkut të Durrësit njoftoi se ka ndaluar dy persona të cilët akuzohen për grabitje me ...

Humbja në peshë pas shtatëzanisë, parandalon shfaqjen e sëmundjeve

Humbja në peshë pas shtatëzanisë, parandalon shfaqjen e sëmundjeve

Nuk është shpikur kot shprehja se; gjatë shtatëzanisë femra do nëntë muaj të shëndoshet, e më pas ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

që rrallë i gjen në ditët e sotme.

Çeliku: “Shqipja standarde, si shenjë qytetërimi, si shprehje atdhetarizmi”

  Intervistë me Prof. dr. Mehmet Çelikun Prof. Dr. Mehmet Çeliku, një nga rilindësit modernë të shekullit XXI, një emër i nderuar i arsimit dhe gjuhës shqipe, një ndër ...Lexo me shume