Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

TIRANE - Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj shtetasve Gjergji Thimio ...

Elbasan, zjarri shkrumbon banesën, burrë e grua nxirren të karbonizuar

Elbasan, zjarri shkrumbon banesën, burrë e grua nxirren të karbonizuar

ELBASAN- Dy persona kanë humbur jetën nga zjarri i rënë në një banesë në fshatin Mlizë të Elbasanit.  ...

Pas akuzave të PD, urdhri për administratën: Merrni dëshmitë e penalitetit

Pas akuzave të PD, urdhri për administratën: Merrni dëshmitë e penalit...

TIRANE - Shumica dërrmuese e punonjësve të administratës publike kanë aplikuar për pajisjen me dëshmi penaliteti, një dokument ...

Zvicra i sekuestron 155 milionë € dhe mbi 62 kg ari një shtetasi shqiptar

Zvicra i sekuestron 155 milionë € dhe mbi 62 kg ari një shtetasi shqipt...

BERNE-Miliona euro dhe 62 kg ar iu gjetën në banesë një shqiptari në Zvicër.  Për herë të ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

por ja që

Shqiptarët të kudondodhur në oazin e pafund të dijes

Nga:  Jeni Myftari Ayten Krasniqi-Ardel, e takova fare rastësisht, gjatë një udhëtimi që bëra me bashkëshortin, në Stamboll. Ishte pikërisht dita e parë e qëndrimit tonë në Stamboll dhe ...Lexo me shume