Meta: Kosova, faktor strategjik për paqë e siguri në rajon

Meta: Kosova, faktor strategjik për paqë e siguri në rajon

Komentet kryekuvendari Ilir Meta i bëri në takimin me Përfaqësuesin e Posaçëm të OSBE për Ballkanin Perëndimor, ...

FSHF kërkon Forcat Speciale në Vlorë e Kukës

FSHF kërkon Forcat Speciale në Vlorë e Kukës

FSHF i kërkon Policisë së Shtetit vënien në dispozicion të ForcaveSpeciale për garantimin e sigurisë në dy ndeshjet ...

Peshkopi, vranë vjehrrën me vaj të nxehtë, gjykata dënon me burg 2 kunatat

Peshkopi, vranë vjehrrën me vaj të nxehtë, gjykata dënon me burg 2 kun...

PESHKOPI- Burg për dy kunatat që vranë vjehrrën e tyre. Gjykata e Peshkopisë ka dhënë masën e dënimit ...

QSUT, parkimi 100 lekë/ora, infermjerët: Masë e padrejtë, mjekët të pajisur me karta, ne jo

QSUT, parkimi 100 lekë/ora, infermjerët: Masë e padrejtë, mjekët të p...

TIRANE-Personeli i mesëm në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza në Tiranë nuk mund të shkojë më me ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

gazeta shqiptare ne londer

OdaParty: PAVARESIA E SHQIPERISE 99 VITE – 27/11/2011 LONDER

Time:  27 November at 18:00 – 28 November at 01:00 Location: La Royale 819-821 HIGH ROAD MBREMJE MADHESHTORE FAMILJARE DHE RINORE NE LONDER ME RASTIN E 99 VJETORIT DITES ...Lexo me shume

Nje njeri i vetem do te shpetoje Shqiperine

Nga: Koloreto Cukali A mundet një njeri i vetëm të shpëtojë Shqipërinë. Nuk ka pikëpyetje në fund të fjalisë më sipër, sepse këtë askush nuk e shtron më si pyetje. ...Lexo me shume

Kongresi i Manastirit, vendosi krjimin e Alfabetit të njëhsuar të Gjuhës Shqipe

Më 14 nëntor 1908 në Manastir u mblodh Kongresi i Manastirit ose Kongresi i Alfabetit, me qëllim krijimin e një alfabeti të njësuar që do të ishte edhe fillimi ...Lexo me shume

Arbëreshët na kujtojnë përsëri

I pari ndër shumë arbëreshë të tjerë, u rreshtua me Garibaldin dhe vuri më pas gurë themeltarë në ekzistencën e shtetit të sotëm italian. I dyti ka çartur të ...Lexo me shume

Vetëvendosje publikon “listën e zezë” të importuesve nga Serbia

VV do ta thërras në interpelancë Mimoza Kusari-Lila Lëvizja Vetëvendosje do ta parashtrojë nesër një kërkesë për interpelancë të re, ku do ta ftojë ministren e Tregtisë dhe Industrisë, ...Lexo me shume

Juliana Pasha largohet nga “E diell”

Juliana Pasha është larguar nga rubrika “Dyshja fantastike” e programit “E diell” në Top Channel. Vetëm tri javë pasi ka nisur ky sezon i ri i programit maratonë, këngëtarja ...Lexo me shume

Politika, nafta dhe dhuna, 40 vitet në pushtet të beduinit revolucionar

Disa mendonin që për hir të dashurisë së tribusë së tij do të qëndronte me ta deri në fund. Gjithsesi, të gjithë e dinin që herët ose vonë, fundi ...Lexo me shume

The Albanian newspaper (Print Version) London 18th of October 2011

English: This is the print version of The Albanian newspaper in London, to read the version on a full size please click here, or scroll down on the document ...Lexo me shume

TOMOR BAHJA BARRISTERI SHQIPTAR NË LONDËR

Nga: Bashkim Metalia Email: b.metalia@thealbanian.co.uk   Profili i njerëzve me diapazon që i shërbejnë me rigorozitet kauzës shoqërore ; si qytetar të denje dhe me përkushtim , asnjëherë nuk ...Lexo me shume

Teuta Starova, Ambasadorja që bashkoi shqiptarët e Britanisë

  Mbahet në Londër konferenca “Nxitja e Bashkëpunimit ndërmjet Diasporës Shqiptare në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteteve Kombëtare dhe Vendore për zhvillimin lokal” The Albanian Aty ishin të gjithë. ...Lexo me shume