Lajmet për jetimët…

Lajmet për jetimët…

  Nga Petrit Kuçana Kur Kryeministri Rama po merrte rrugën e kthimit nga Londra drejt Tiranës dy ...

Bejtullah Destani  nga Londra në Romë

Bejtullah Destani nga Londra në Romë

Nga Bashkim Metalia Pas gati dy dekada e gjysmë në kryeqytetin britanik dhe për të gjithë rrethin ...

Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

Ikonat, Prokuroria përfundon hetimet, dërgon për gjykim Thimon e Spahon

TIRANE - Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj shtetasve Gjergji Thimio ...

Elbasan, zjarri shkrumbon banesën, burrë e grua nxirren të karbonizuar

Elbasan, zjarri shkrumbon banesën, burrë e grua nxirren të karbonizuar

ELBASAN- Dy persona kanë humbur jetën nga zjarri i rënë në një banesë në fshatin Mlizë të Elbasanit.  ...

Shqiptaret ne Britani

ZGJEDHJA E EDITORIT

Ayteni ishte e kudo ndodhur

Shqiptarët të kudondodhur në oazin e pafund të dijes

Nga:  Jeni Myftari Ayten Krasniqi-Ardel, e takova fare rastësisht, gjatë një udhëtimi që bëra me bashkëshortin, në Stamboll. Ishte pikërisht dita e parë e qëndrimit tonë në Stamboll dhe ...Lexo me shume